Urzad Miejski Strzelno
Drukuj artykuł
Zamknij okno
Aktualności » Oświatowe

Trzeci Integracyjny Piknik Rodzinny

Trzeci Integracyjny Piknik Rodzinny

    28 maja 2010 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. dra J. Cieślewicza w Strzelnie już po raz trzeci odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny. Jak wskazuje nazwa, celem imprezy jest przede wszystkim integracja środowiska szkolnego z domem rodzinnym wychowanków. 
    Z roku na rok piknik gromadzi coraz więcej uczestników. Podobnie było i tym razem. Na rodziców i ich pociechy czekała moc atrakcji. Na początek z krótkim programem artystycznym wystąpiły przedszkolaki wspólnie z uczniami klasy I-III szkoły podstawowej. Piosenkę pt. „List do matki” zaśpiewała Asia Podolska, a montaż słowno-muzyczny przedstawiła grupa uczniów ze szkoły zawodowej.
    Piknik to nie tylko występy artystyczne wychowanków. Swoje umiejętności wokalne mogli również zaprezentować rodzice, którzy wspólnie z dzieciakami wzięli udział w konkursie karaoke. Ponadto na chętnych czekała wróżka, dziecięce studio tatuażu oraz zabawy z chustą animacyjną. Miłośnicy sportu mogli natomiast postrzelać z wiatrówki, bądź sprawdzić się w przeciąganiu liny. W tej ostatniej konkurencji szczególnie wiele emocji wzbudził pojedynek drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z ekipą wychowanków Ośrodka. Silniejsi okazali się druhowie z OSP.
    Strażacy nie przyjechali jednak na piknik po to, aby wziąć udział konkursie przeciągania liny. Głównym celem ich przyjazdu był pokaz sprzętu gaśniczego. Sporym zainteresowaniem cieszył się również radiowóz strzeleńskiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze mieli przygotowane specjalne odblaski. Każdy, kto chciał otrzymać gadżet, musiał prawidłowo odpowiedzieć na pytanie z zakresu bezpieczeństwa na drodze. 
    Dobrej zabawy nie zepsuł deszcz. Tego dnia, jakby na życzenie organizatorów, na niebie pojawiło się piękne słońce. Całości dopełniły atrakcje kulinarne (m.in. grochówka i pieczone kiełbaski), a także żywiołowa oprawa muzyczna, przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich.Redaktor: Piotr Łuczak Źródło: Rafał Budny
Utworzony: 2009-08-19 13:56:33 Ostatnia zmiana: 2009-08-19 14:08:27