Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6896865
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Miejska Biblioteka Publiczna: podsumowanie spotkania z Piotrem Wawrowskim

GÓRY I SZCZYPTA KULTURY

              W piątek, 21 lutego br. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie odbyło się zorganizowane wspólnie z PTTK spotkanie z Piotrem Wawrowskim zatytułowane „Góry i szczypta kultury”. Pan Piotr podzielił się ze zgromadzonymi wspomnieniami z Projektu „Korona Europy”, czyli próby zdobycia najwyższego szczytu każdego kraju Starego Kontynentu.

             Poprzedni jego projekt, czyli „Korona Polski” zakończył się sukcesem. Pan Piotr zdobył 28 najwyższych szczytów wszystkich polskich pasm górskich. Projekt „Korona Europy” jest znacznie ambitniejszym zadaniem, gdyż nasz kontynent liczy sobie 47 krajów. Najwyższym szczytem jest oczywiście Mont Blanc, ale wiele krajów może „poszczycić” się znacznie niższymi wzniesieniami, raptem kilkaset metrów nad poziom morza. Ciekawostką jest fakt, że najniższym wzniesieniem europejskiego kraju są watykańskie ogrody papieskie, mające tylko 76 metrów n. p. m.

           Pan Piotr ma już na swoim koncie ponad 20 europejskich szczytów. Ciekawe wspomnienia ze swoich licznych wędrówek wzbogacił o prezentację multimedialną.

           Na zakończenie kwiaty prowadzącemu wręczyła pani Zofia Nowak-Paczkowska, dyrektor biblioteki a drobne upominki pan Zbigniew Domański, prezes PTTK. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a pan Piotr obiecał, że wróci do naszej biblioteki na kolejne wspomnienia.

                                                                                               Wiesław Woźnica

Redaktor:

Adam Czaplicki

Ilość wyświetleń:

1138

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2017-02-23 12:39:04

Utworzony:

2017-02-23 12:35:47

Historia zmian


Sputnik Software