Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6897779
od 02 marca 2005Aktualności » Oświatowe

Program Stypendiów Pomostowych - wyróżnione osoby

 

Stypedium Pomostowe

    Od kwietnia 2014  roku Stowarzyszenie Kwiecista Wieś w związku z realizacją projektu Program Stypendiów Pomostowych przeprowadziło rekrutację i po spełnieniu wymaganych kryteriów zarekomendowało do stypendium pomostowego piątkę (z piętnastu zgłoszonych) maturzystów.  Komisja stypendialna powołana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Fundację Wspomagania Wsi i Fundację Edukacyjnej Przedsiębiorczości przyznała we wrześniu 800 stypendiów z 1400 ubiegających się.

    Grupa 50 stypendystów z całej Polski osiągających najlepsze wyniki w nauce otrzymała dyplomy z rąk Profesora Marka Ratajczaka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Profesora Tomasza Nałęcza, Rafała Grodzickiego, Członka Zarządu PZU Życie S.A. i współgospodarza uroczystości oraz Jerzego Koźmińskiego, Prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Uroczystość odbyła się 14 listoada 2014 roku w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, a wśród wyróżnionych jest czwórka stypendystów z powiatu mogileńskiego: Patrycja Grempka gmina Dąbrowa - studentka Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, Agnieszka Kaplar gmina Mogilno – studentka Politechniki Poznańskiej, Artur Augustyniak gmina Strzelno – student Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Marta Zwolińska gmina Jeziora Wielkie – studentka lingwistyki Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Stypendia w wysokości 5000 tys zł na pierwszy rok studiów, dają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów: na najlepszych czekają stypendia naukowe, doktoranckie a także dofinansowanie na studia zagraniczne i oferty staży zagranicznych.

    Aby wejść do programu, należy spełnić wiele kryteriów i wymagań m.in. doświadczenie, wiedza, kompetencje, wiarygodność. Stowarzyszenie nie miało szans z uwagi choćby na zbyt krótki czas działania, brak własności, brak kapitału  -  dlatego powołaliśmy się na kadrę tzn ludzi i ich wieloletnie doświadczenie pracy w twardym biznesie i jednoczesne wieloletnie społeczne zaangażowanie w organizacjach pozarządowych, udało się. Bezwarunkowo weszliśmy do programu, komisja stypendialna w Warszawie przyznała stypendia rekomendowanym przez nas maturzystom i tę czwórkę „naszych” zaproszono na Zamek Królewski celem wręczenia dyplomów - OGROMNE WYRÓŻNIENIE I GODNA  PROMOCJA NASZEGO LOKALNEGO ŚRODOWISKA, NASZEJ GMINY.

 

                                                             Prezes Stowarzyszenia  - Zofia Krukowska Ciechrz

 

Redaktor:

Adam Czaplicki

Ilość wyświetleń:

3629

Źródło:

Zofia Krukowska

Ostatnia zmiana:

2014-12-09 09:54:04

Utworzony:

2014-12-09 09:46:56

Historia zmian


Sputnik Software