Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6905149
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

VII Lokalny Przegląd Twórczości Literackiej ,,Strzelno 2014" rozstrzygnięty

VII LOKALNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ
„Strzelno 2014” rozstrzygnięty
 

    17 czerwca br. na uroczystej gali z okazji „Dni Strzelna” wręczono nagrody i wyróżnienia w zorganizowanym już po raz siódmy przez Miejską Bibliotekę Publiczną Lokalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej.
    Na konkurs zgłoszono 50 prac, z czego 13 utworów prozatorskich i 37 poetyckich. Prace oceniała komisja w składzie: Zofia Nowak-Paczkowska, Magdalena Selbirak i Wiesław Woźnica.
    W kategorii uczniów szkół podstawowych nagrody otrzymali: Kacper Rogowski (SP Stodoły) i Weronika Kobielska (SP Jeziora Wielkie). Komisja postanowiła także wyróżnić w tej kategorii Wiktorię Galas (SP Stodoły), Julię Świtek i Paulinę Kozłowską (obie SP Jeziora Wielkie).
    W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych nagrody otrzymały: Kamila Pawełoszek (Gimnazjum Strzelno) oraz Agnieszka Rabiega (LO Strzelno). Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Weroniki Malinowskiej (Gimnazjum Strzelno), Danuty Kinowskiej (ZS Strzelno) oraz Wiktorii Kamińskiej (Gimnazjum Jeziora Wielkie).
    W kategorii osób dorosłych nagrody zdobyli Damian Stawski (Kunowo) i Stanisław Gajos (Młynice), nagrodę specjalną za utwór o tematyce regionalnej otrzymała Grażyna Zięba (Inowrocław) a wyróżnienie Małgorzata Kowalska (Strzelno).
    Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Strzelnie wręczyli pan burmistrz Ewaryst Matczak oraz radna Dorota Repulak.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

1825

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2014-06-23 11:16:24

Utworzony:

2014-06-23 11:10:08

Historia zmian


Sputnik Software