Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6815369
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

Spotkanie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział Bydgoszcz

Spotkanie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział Bydgoszcz

    W dniu 6 marca 2014 r. oddziale bydgoskim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Dariusza Kurzawy odbyło się spotkanie delegacji Gminy Strzelno z przedstawicielami GDDKiA.
    W spotkaniu z ramienia Gminy Strzelno uczestniczył Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak. Radni Rady Miejskiej w Strzelnie: Stanisław Popielewski, Piotr Cieślik, Ryszard Kotliński. Sekretarz Gminy Strzelno Jarosław Marek, Przemysław Stelmaszyk – Specjalista ds. dróg Urzędu Miejskiego w Strzelnie oraz Andrzej Pruczkowski – Prezes Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości.
    Podczas spotkania omówione zostały bieżące tematy dotyczące ruchu na drogach krajowych 25/15 i 62 przebiegających przez miasto i gminę Strzelno. Omówiona została również kwestia skomunikowania obwodnicy Inowrocławia z drogą krajową 15/25 w miejscowości Markowice. Najważniejszym poruszonym temat była budowa obwodnicy miasta Strzelna. Przedstawiciele GDDKiA oraz Wicemarszałek Dariusz Kurzawa zapewnili, że będą czynić starania by najważniejsza inwestycja drogowa na terenie Gminy Strzelno powstała jak najszybciej. Jedynym ograniczeniem uniemożliwiającym budowę obwodnicy jest brak środków finansowych po stronie GDDKiA. W związku z tym Wicemarszałek Kurzawa w porozumieniu z Burmistrzem Strzelna przedstawił koncepcję budowy tzw. „małej obwodnicy”, która wyprowadziła by ruch z centrum Strzelna. Finansowanie tej inwestycji miałoby być z trzech źródeł: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, GDDKiA oraz z budżetu Gminy Strzelno.


Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

1759

Źródło:

Jarosław Marek

Ostatnia zmiana:

2014-03-25 15:56:17

Utworzony:

2014-03-25 15:41:38

Historia zmian


Sputnik Software