Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6443326
od 02 marca 2005Urząd Miejski w Strzelnie » Nowy system gospodarowania odpadami

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

Odpady wielkogabarytowe, czyli: wszystkie odpady komunalne, które ze względu na swoje wymiary nie mieszczą się w standardowych urządzeniach do gromadzenia odpadów komunalnych niesegregowanych. Są to przede wszystkim elementy wyposażenia mieszkań tj. stare meble, stoły, szafki, krzesła, wykładziny, wózki dziecięce, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wanny, umywalki.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju materiały, odpady i części budowlane, i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety i inne jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady z remontów, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi (komunalnymi zmieszanymi).

Elektrośmieci, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) to urządzenia zasilane prądem lub bateriami, z których już nie korzystamy, chcemy się ich pozbyć lub zastąpić nowymi. Zaliczamy do nich: pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, radia, odtwarzacze mp3, żelazka, wiertarki, telefony komórkowe i inne podobne sprzęty.

Zużytego sprzętu nie wolno wyrzucać do pojemnika razem z innymi odpadami. Są to odpady, które zanieczyszczają środowisko, ponieważ zawierają wiele szkodliwych i toksycznych substancji takich jak: rtęć, freon, azbest, kadm czy chrom.

Terminy objazdowej zbiórki elektrosprzętu, oraz wielkogabarytów podane są w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

1538

Źródło:

Marcin Jasiński

Ostatnia zmiana:

2013-10-14 09:31:23

Utworzony:

2013-10-14 09:27:20

Historia zmian


Sputnik Software