Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6816287
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

Dożynki i pożegnanie lata w Stodołach

Dożynki i pożegnanie lata w Stodołach

    31 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Stodołach odbyły się sołeckie dożynki połączone z pożegnaniem lata.
Wszystkich przybywających na festyn powitał piękny wystrój baby i dziada oraz kowboja, który przygotowali: Małgorzata Mateńko, Michalina Frankowska, Magdalena i Andrzej Kalińscy, Karolina Walter, Dominika Gotowała i Maciej Kaczmarek. Nikt nie przeszedł obojętnie obok tych postaci, każdy zatrzymał się przy nich i zachwycał. 
    Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Przed świetlicą przygotowano piękne stoisko z chlebem, smalcem i kiszonymi ogórkami, które cieszyły się powodzeniem. Stoisko, to przygotowały panie Małgorzata Mateńko, Michalina Frankowska i Magdalena Kalińska, i również je obsługiwały. Natomiast instruktor MGOKiR w Strzelnie, Wojciech Przybylski z małżonką zajęli się smażeniem kiełbasek i karkówki na ogromnym grillu .
Dla najmłodszych także przygotowano wiele atrakcji. Odbyły się konkurencje sportowe, które poprowadził Piotr Dubicki, instruktor MGOKiR w Strzelnie. Po zmaganiach sportowych dzieci zaproszono do sklepu ,,Dominika” na pyszne lody. Były również wyśmienite domowe wypieki, przygotowane przez panie z KGW oraz zimne napoje. Podczas festynu przeprowadzono loterię fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem. Organizatorzy przygotowali 120 losów, każdy los był wygranym, więc każdy kto kupił go za 2 zł miał niespodziankę .
Na dożynki te przybyli również goście, a wśród nich burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak z małżonką, Przemysław Zowczak- radny powiatowy, wójt Jezior Wielkich Zbysław Woźniakowski i wiele innych ważnych osobistości.
    Kulminacyjnym punktem imprezy była zabawa taneczna, do której przygrywał zespół ,,CASTA” z Mogilna, w składzie Marcin Król i Marcin Gierłowski. Wszyscy bawili się znakomicie do późnych godzin nocnych. 
    Organizatorem dożynek było Sołectwo Stodoły i Stodólno oraz KGW w Stodołach. Przewodnicząca KGW Aleksandra Jankowiak i sołtys Marian Kapłoniak składają podziękowanie wszystkim paniom, które aktywnie włączyły się w organizację dożynek.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2691

Źródło:

Grażyna Adamska

Ostatnia zmiana:

2013-09-10 16:25:09

Utworzony:

2013-09-10 16:16:59

Historia zmian


Sputnik Software