Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6894612
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ,,Aby pozostał po nas ślad…"

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„ABY POZOSTAŁ PO NAS ŚLAD…”
Od kroniki rodzinnej do kroniki miasta

    W ramach obchodów „Dni Strzelna” na uroczystej akademii w dniu 20 czerwca br. wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu fotograficznego „Aby pozostał po nas ślad…”.
    Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, która pozyskała dotację z Programu Rozwoju Bibliotek będącego wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
    Konkurs w założeniu jest pierwszym etapem do stworzenia albumu fotograficznego historii Strzelna i okolic, kolejnym etapem będzie utworzenie cyfrowego archiwum dziejów naszego miasta.
    Na konkurs wpłynęło prawie 700 zdjęć, dokumentów oraz pocztówek. Najstarsze z nich pochodzą z roku 1915, najmłodsze sięgają lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Część z nich można oglądać na wystawie w domu kultury (do końca czerwca), później w oknach biblioteki.
    Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody: Romanowi Witczakowi, Andrzejowi Lipińskiemu, Waldemarowi Woźniakowi, Agnieszce Woźniak, Justynie Hanczewskiej, Joannie Piaskowskiej, Irenie Gradowskiej, Ryszardowi Zgórskiemu, Pawłowi Jankowskiemu oraz Annie Smolińskiej. 
    Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Lorowicz, Amelia Koch, Sandra Dembińska, Wiktoria Zielińska, Janina Romanek, Małgorzata Osowicz, Eugenia Pawlak, Teresa Strzyżewska, Czesława Paczkowska, Helena Pawlak, Janina Sobczak, Zdzisława Springer-Witkowska, Teresa Rejniak, Anna Mazurkiewicz, Bernardeta Latosińska, Teresa Woźnica, Michał Woźniak oraz Katarzyna Lorowicz.
    Jednocześnie informujemy, że zbieranie starych zdjęć przez bibliotekę nie skończyło się wraz z konkursem. Nadal prosimy wszystkich, by przejrzeli swoje domowe archiwa, przynieśli zdjęcia do biblioteki, podzielili się nimi z innymi. Po cyfrowym opracowaniu zdjęcia oczywiście powrócą do właścicieli.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2606

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2013-06-25 08:46:44

Utworzony:

2013-06-25 08:42:08

Historia zmian


Sputnik Software