Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6893044
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Otwarcie wystawy fotograficznej ,,Aby pozostał po nas ślad…"

OTWARCIE WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ
„ABY POZOSTAŁ PO NAS ŚLAD…”

    17 czerwca w sali MGOKiR w Strzelnie odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Aby pozostał po nas ślad…”. Wystawa jest wynikiem konkursu zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Strzelnie. Dzięki funduszom pozyskanym z  Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
    Z prawie siedmiuset  dostarczonych na konkurs  na wystawę trafiło 120 zdjęć trzydziestu uczestników, zdaniem komisji najciekawszych. Można na nich zobaczyć stare fotografie naszego miasta, nieistniejące już zakłady pracy oraz życie codzienne mieszkańców Strzelna sprzed kilkudziesięciu lat.
    Wystawa w domu kultury potrwa do końca czerwca, później przeniesie się w okna biblioteki. Będziemy starali się dotrzeć do ludzi na fotografiach lub ich krewnych, by spróbować zidentyfikować osoby, sytuacje i zdarzenia. W dalszym ciągu trwa też zbiórka starych fotografii, które opracowujemy cyfrowo i zwracamy właścicielom. Być może uda się wydać album z zebranymi w ten sposób zdjęciami. W przyszłości biblioteka planuje również utworzenie lokalnego archiwum cyfrowego.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2282

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2013-06-25 08:40:05

Utworzony:

2013-06-25 08:19:25

Historia zmian


Sputnik Software