Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6815340
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

,,Słowne inspiracje - artystyczne kreacje"

TURNIEJ SŁOWA
„Słowne inspiracje – artystyczne kreacje”
Gminne eliminacje konkursów recytatorskich

 

    W piątek 22 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie odbyły się gminne eliminacje konkursów recytatorskich, dla uczniów szkół podstawowych Turniej Słowa „Słowne inspiracje – artystyczne kreacje”.

    W kategorii klas pierwszych zwyciężyła Patrycja Grobelna z SP Markowice z wierszem J. Brzechwy „Samochwała”, drugie miejsce zajęła Edyta Greinert (SP Strzelno), a trzecie – Natalia Fertykowska (także SP Strzelno).

    W klasach drugich najlepszą okazała się Marietta Linettej z SP Strzelno z interpretacją wiersza J. Brzechwy „Chrząszcz”, drugim był Mateusz Stanek (SP Wronowy), a trzecie miejsce zajęła Jagoda Wachowska (SP Ciechrz).

    W trzecich klasach zwyciężyła Marta Kubiak z SP Strzelno z utworem D. Wawiłow „Jak tu ciemno”, drugie miejsce przypadło Klaudii Komasińskiej, trzecie – Barbarze Dobrzyńskiej ( obie także z SP Strzelno).

    Rywalizacja w klasach czwartych zakończyła się zwycięstwem Martyny Dzikowskiej z SP Ciechrz, która recytowała „Ptasie radio” J. Tuwima, druga była Gabriela Jakubowska (SP Wronowy), a trzeci – Jarosław Szpulecki (SP Strzelno).

    W klasach piątych najlepszy okazał się Kacper Modrzejewski z SP Wronowy z interpretacją utworu H. Ożogowskiej „Poprawiona jedynka”, drugie miejsce przypadło Julii Śmigielskiej (SP Strzelno), a trzecie – Natalii Wójcik (SP Ciechrz).

    W klasach szóstych najlepszą okazała się Wiktoria Kocik z SP Wronowy z   interpretacją fragmentu „Ani z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery, drugie miejsce zajął Paweł Dobry (SP Strzelno), trzecie – Marcin Iwiński (także SP Strzelno).

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Strzelnie. 

    W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów, przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Popisy recytatorów oceniała komisja złożona z pracowników biblioteki, w składzie: Zofia Nowak-Paczkowska, Iwona Woźniak i Wiesław Woźnica.

    Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali przepustkę do eliminacji powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia w Mogileńskim Domu Kultury. Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2716

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2013-03-26 16:04:44

Utworzony:

2013-03-26 15:50:19

Historia zmian


Sputnik Software