Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6901106
od 02 marca 2005Aktualności » Sportowe

Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Seniorskich o Puchar Burmistrza Strzelna


Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Seniorskich o Puchar Burmistrza Strzelna

    W dniu 19 stycznia 2013 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Strzelnie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Seniorskich o Puchar Burmistrza Strzelna. Organizatorem turnieju był klub LZS Kujawy Markowice. Zwrócić należy uwagę, że halowy turniej drużyn klubowych został pierwszy raz zorganizowany na terenie Gminy Strzelno.
    Przed rozpoczęciem turnieju w gronie faworytów upatrywano Gopło Kruszwica, jako drużynę grającą w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz zespoły z Gminy Strzelno – Kujawy i Kujawianka. 
    Rozgrywki grupowe nieco zweryfikowały przed turniejowe spekulacje. Po zaciętych bojach do półfinałów awansowały: Gopło Kruszwica, Kujawianka Strzelno i co było niespodzianką dwie drużyny grające na co dzień w klasie A Dąb Bąkowo i Noteć Inowrocław. Oba mecze półfinałowe miały odmienne oblicza. Do rozstrzygnięcia pierwszego potrzebne były rzuty karne, które skutecznej egzekwowali piłkarze Kujawianki Strzelno. Drugi półfinał bez historii. Gopło wysoko zwycięża Dąb Bąkowo.
Następnie odbyły się spotkania o miejsca. W meczu o 5 miejsce gospodarz zawodów, Kujawy Markowice przegrały z Czarnymi Wierzchosławice i tym samy były tak gościnne, że zajęły ostatnie miejsce w turnieju. Mecz o 3 lokatę przyniósł wiele emocji. Po raz drugi Noteć Inowrocław rywalizowała o zwycięstwo w serii rzutów karnych. Tym razem jednak skuteczniej i pokonała Dąb Bąkowo.
Mecz finałowy to zdecydowane zwycięstwo kruszwickiego Gopła nad Kujawianką Strzelno. Strzelnianom zabrakło argumentów w tym meczu. Nie można im odmówić chęci i zaangażowania, ale przeciwnik wykorzystał wszystkie błędy piłkarzy Kujawianki. W meczu finałowym bezlitosny dla obrońców i bramkarza Kujawianki był Filip Kozłowski zdobywca 4 goli w tym meczu, a 10 w całym turnieju. 
    Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Seniorskich o Puchar Burmistrza Strzelna należy uznać za udany. Wysoki poziom piłkarski, jaki został zaprezentowany przez wszystkie drużyny, przyciągnął sporo osób na trybuny. Wierzyć należy, że organizator, czyli LZS Kujawy Markowice, przy udziale sponsorów i różnych instytucji wspierających w przyszłym roku zorganizuje II Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Seniorskich o Puchar Burmistrza Strzelna.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2050

Źródło:

Jarosław Marek

Ostatnia zmiana:

2013-02-01 12:34:28

Utworzony:

2013-02-01 12:10:26

Historia zmian


Sputnik Software