Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6894384
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

,,Aktywna biblioteka"

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
W STRZELNIE
OGŁASZA NOWY KONKURS

    Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek „Aktywna biblioteka”, która jest fundatorem nagród oraz głównym sponsorem, ogłasza konkurs na wspomnienia z przeszłości udokumentowane fotografiami „Aby pozostał po nas ślad. Od kroniki rodzinnej do kroniki miasta”.
    Konkurs skierowany jest do wszystkich tych, dla których ważna jest tradycja i przeszłość, dla tych, którzy mają potrzebę przekazania swoich wspomnień kolejnym pokoleniom.
    Konkurs polega na zbieraniu starych fotografii z XIX i XX wieku wraz z opisem, na których przedstawione zostało miasto i gmina Strzelno w przeszłości tj. ważne i mniej ważne miejsca, wydarzenia, obiekty, obrzędy, osoby, przedmioty, urządzenia, imprezy i życie codzienne  – to wszystko, co można ocalić od zapomnienia.
    Celem konkursu jest zapoznanie mieszańców ze zmianami krajobrazu kulturowego miasta i gminy, a także zachęcenie, w szczególności dzieci i młodzieży, do korzystania z bogatej wiedzy i doświadczenia starszych pokoleń. Pozwoli to poznać miejsce, w którym żyjemy.  Mamy nadzieję, że do konkursu włączą się przede wszystkim uczniowie, którzy przy pomocy swoich rodziców i dziadków zajmą się wyszukiwaniem starych fotografii, będących ilustracją zmian w krajobrazie kulturowym na przestrzeni wielu lat.
    Konkurs potrwa od 1 lutego 2013 roku do 1 maja 2013 roku. Wszystkie zdjęcia wraz z opisem znajdujących się na zdjęciu osób, obiektów, wydarzeń  itp. należy złożyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie. 
    Zdjęcia zostaną zeskanowane a następnie oddane właścicielom. Zostanie z nich zrobiona wystawa, jako prezentacja efektów, a jednocześnie doskonała baza informacji – lokalne archiwum przeszłości. Kolejnym zakładanym etapem będzie wykorzystanie tych zdjęć do publikacji np. albumu przedstawiającego miasto i gminę Strzelno w starej fotografii.
    Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Mamy ogromną nadzieję, że mieszkańcy, a szczególnie młodzież, zaangażuje się w tę inicjatywę, tym bardziej, że mamy bogate tradycje i interesującą przeszłość jako  miasto i gmina.Lista załączonych plików      
KARTA ZGLOSZENIOWA (14.8kB) pobierz    
REGULAMIN (16.9kB) pobierz    

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

1958

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2013-01-10 14:21:35

Utworzony:

2013-01-10 14:19:32

Historia zmian


Sputnik Software