Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6815328
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

Gimnazjalisto - pamiętaj, że ponosisz konsekwencje swojego zachowania!

komunikat prasowy

 

 

Gimnazjalisto - pamiętaj, że ponosisz konsekwencje swojego zachowania!

 

Kim jest nieletni i jaką ponosi odpowiedzialność? Policjant prewencji uświadamiał strzeleńskich gimnazjalistów. Były rady i przestrogi.

 

Spotkanie profilaktyczne odbyło się wczoraj (18.12) w Gimnazjum im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, sierż. szt. Tomasz Bartecki, spotkał się z uczniami wszystkich klas. Funkcjonariusz przestrzegał, że skończył się już czas dziecięcej beztroski. Tłumaczył, że po ukończeniu 13 lat każdy odpowiada osobiście za czyny karalne, które popełnił. Omawiając warunki odpowiedzialności za przejawy demoralizacji i popełnianie przestępstw i wykroczeń, wskazał co robić, by nie stać się ofiarą przestępstwa i jak się zachowywać, by samemu nie stać się przestępcą. Gimnazjaliści nie ograniczyli się tylko do biernego słuchania. Zainteresowani tematem zadawali pytania i dyskutowali na temat różnych sytuacji występujących w szkole i poza nią.

Pogadanka była również dobrą okazją do przedstawienia programu profilaktyczno-edukacyjnego „Sztuka Wyboru”, który ma na celu ograniczenie negatywnych zjawisk występujących w środowisku młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na ręce wychowawców trafiły płyty zawierające materiały pomocne w prowadzeniu zajęć profilaktycznych.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

1782

Źródło:

kom. Tomasz Rybczyński Oficer Prasowy KPP w Mogilnie

Ostatnia zmiana:

2012-12-21 07:54:42

Utworzony:

2012-12-21 07:45:26

Historia zmian


Sputnik Software