Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6905138
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

93. rocznica Powstania Wielkopolskiego w Strzelnie
93. rocznica Powstania Wielkopolskiego w Strzelnie

    2 stycznia 2012 r. w Strzelnie w 93. rocznicę Powstania Wielkopolskiego przy pomniku Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu przy ulicy Kolejowej w Strzelnie odbyło się uroczyste złożenie kwiatów.
Historię Powstania Wielkopolskiego przybliżył obecnym Prezes Honorowy TMMS Kazimierz Chudziński.
    Wiązanki kwiatów przy pomniku złożyli: Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelnie Piotr Pieszak, Kierownik Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Strzelnie Jarosław Marek, członkowie Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna: Marian Przybylski (Prezes TMMS), Kazimierz Chudziński (Prezes Honorowy TMMS), Heliodor Ruciński (Skarbnik TMMS), Jan Szarek (Członek TMMS) i Gwidon Trzecki (Członek TMMS i Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Strzelnie), przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzelnie i szkół.
    Po uroczystości na cmentarzu uczestnicy udali się pod Szpital Powiatowy w Strzelnie, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą dwóch poległych powstańców: Stanisława Pachowiaka i Czesława Plewińskiego.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2087

Źródło:

Piotr Łuczak

Ostatnia zmiana:

2012-01-11 14:55:14

Utworzony:

2012-01-11 14:38:52

Historia zmian


Sputnik Software