Aktualności » Gminne

Sukcesy strzeleńskich modelarzy

SUKCESY STRZELEŃSKICH
MODELARZY

W dniach 14-15 maja 2011 roku odbył się w Kruszwicy trzynasty już, Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, w którym udział wzięli członkowie koła modelarskiego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strzelnie.
    Można powiedzieć, że start w tym konkursie zakończył się sukcesem, bowiem zdobyliśmy osiem medali, w tym trzy złote. I tak: w kategorii figur złoty medal zdobył Marcin Wesołowski za robota „Optimus Prime”, w kategorii pojazdów gąsienicowych Przemysław Borkowski zdobył srebrny medal za model czołgu „Leopard” oraz brązowy za Pz.Kpfw. II. W klasie samolotów jednosilnikowych Piotr Wróblewski zdobył brązowy medal za model samolotu „Halberstadt”, podobnie w klasie samolotów wielosilnikowych za model „Gotha G. IV”. Przemek Borkowski zdobył również brązowy medal w klasie samolotów odrzutowych. W klasie modeli waloryzowanych Piotr Wróblewski zdobył złoty medal za samolot „Lightning” oraz brązowy za model „Spifire’a”.
    W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy wysokie, czwarte miejsce. Wyprzedziły nas tylko tak silne ośrodki modelarskie, jak Toruń, Oleśnica oraz Kruszwica.
    Ponadto Hubert Pułkownik, który zaprezentował model samochodu strażackiego (zajął czwarte miejsce) otrzymał okazały puchar jako najmłodszy uczestnik konkursu.
    Nagrodzone modele strzeleńskich modelarzy można oglądać w oknie biblioteki.