Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6896142
od 02 marca 2005Aktualności » Oświatowe

Przedszkolaki witały wiosnę

Przedszkolaki witały wiosnę

 

    Marzanna odchodzi, a z nią groźna zima. Słoneczko na niebie mocniej grzać zaczyna – tak przedszkolacy z Przedszkola nr1 w Strzelnie witały kalendarzową wiosnę.

    21 marca dzień ten był wyjątkowy i odbiegał od codzienności. Nauczycielki przygotowały dla dzieci sporo atrakcji. Cała społeczność przedszkolna pojechała autokarami nad jezioro do Łąkiego i tam pożegnała zimę, a powitała  wiosnę.

Tam też odbyły się zabawy ruchowe, pochód z Marzanną,  którą dzieci wraz z nauczycielką Elżbietą Brzezicha wykonały na zajęciach plastycznych ze słomy i kolorowej bibułki. Dzieci mówiły  wiersze, śpiewały piosenki o wiośnie. Mówiły zaklęcia i naśladowały głosy ptaków. Wszystkie dzieci miały ze sobą  gałązki przystrojone kolorową krepą . Była również pięknie ubrana pani Wiosna, w którą wcieliła się Faustyna Szychowska.

    Podczas imprezy została spalona marzanna i w ten sposób pożegnano srogą zimę, a powitano słoneczną wiosnę. Na zakończenie wszyscy poszli do lasu  poszukać zwiastunów wiosny. 
    Całą imprezę poprowadziła Elżbieta Brzezicha przy współpracy nauczycielek: Urszuli Świtek, Bogusławy Sobiesierskiej, Magdaleny Dunaj, Mirosławy Walkiewicz i Katarzyny Lewandowskiej.

 Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2398

Źródło:

Grażyna Adamska

Ostatnia zmiana:

2011-03-22 07:58:32

Utworzony:

2011-03-22 07:42:13

Historia zmian


Sputnik Software