Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6131489
od 02 marca 2005



Aktualności » Kulturalne

,,Strofka"


Gminne konkursy recytatorskie
„STROFKA”
dla uczniów szkół podstawowych
 

    W Miejskiej Bibliotece Publicznej w dniach 16-17 lutego br. odbyły się gminne eliminacje konkursów recytatorskich „Strofka” dla uczniów szkół podstawowych. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem dzieci – we wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 80 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Strzelno.
    W kategorii klas pierwszych zwyciężył Kamil Jarzyński ze szkoły podstawowej w Markowicach , który recytował wiersz Jana Brzechwy „Sum”. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Galas (SP Stodoły) z wierszem Jana Brzechwy „Zapałka”, a trzecie – Marta Kubiak (SP Strzelno) z wierszem Ireny Sucharzewskiej „Mamo!”.
    W klasach drugich zwyciężył Kacper Klimka (SP Wronowy), który recytował wiersz Jerzego Jasinowskiego „W co się zamienić”. Drugie miejsce zajęła Weronika Banasik (SP Strzelno) z wierszem Doroty Gellner „Pastereczka”, a trzecie – Anna Sytsko (SP Strzelno) recytująca wiersz Juliana Tuwima „Zosia Samosia”.
    W klasach trzecich zwyciężyła Julia Śmigielska ze szkoły podstawowej w Strzelnie, która recytowała wiersz S. Segal „W Trzcielu nad rzeczką”. Drugie miejsce zajął Kacper Modrzejewski (SP Wronowy) z wierszem B. Zakrzewskiej „Szkoła najważniejsza”, a trzecie – Natalia Wójcik (SP Ciechrz) z „Włosem” Jana Brzechwy.
    W klasach czwartych najlepszą okazała się Agata Wachowska ze szkoły podstawowej w Ciechrzu, która recytowała wiersz Tadeusza Śliwiaka „Spotkały się dwa barany”. Drugie miejsce zajął Marcin Iwiński (SP Strzelno) z wierszem Doroty Gellner „Czekoladki dla sąsiadki”, a trzecie – Szymon Sieradzki (SP Strzelno) z utworem Konstantego I. Gałczyńskiego „Jak jeleń chciał sprzedać rogi”.
    W klasach piątych najlepsza była Aleksandra Woźniak ze szkoły podstawowej w Strzelnie, która recytowała wiersz Jana Brzechwy „Ryby, Zaby i raki”. Drugie miejsce zajął Michał Modrzejewski (SP Wronowy) z wierszem Wandy Chotomskiej „Dziurki w serze”, a trzecie – Witold Domański (SP Markowice) z „Arbuzem” Jana Brzechwy.
    W klasach szóstych zwyciężyła Natalia Ślęzak ze szkoły podstawowej w Stodołach z wierszem Małgorzaty Hilar „Kropla deszczu”. Drugie miejsce zajęła Jagoda Sobyrayska (SP Wronowy) recytująca wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”, a trzecie – Agata Jarzębowska (SP Ciechrz) z wierszem Kornela Ujejskiego „Terkotka”.
    Zwycięzcy poszczególnych kategorii zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Mogilnie 23 lutego br.
    Nagrody książkowe oraz dyplomy uczestnikom konkursu wręczał burmistrz Ewaryst Matczak.
    Oprócz wyżej wymienionych w konkursie udział wzięli: Jakub Szczepaniak, Julia Polanowska, Weronika Łysiak, Marta Pawłowska, Patrycja Michalak, Hubert Mrowiec, Igor Walter, Gabriela Domańska, Barbara Dobrzyńska, Maria Walczak, Seweryn Zieliński, Alicja Kozak, Maciej Podolski, Joanna Rogowska, Michał Brejecki, Hanna Zaćmińska, Sandra Dembińska, Weronika Ochelska, Martyna Bogacz, Julia Kośmider, Michalina Jóźwiak, Julia Walkiewicz, Julia Świątkowska, Wiktoria Kujawińska, Aleksandra Pamfil, Sara Piskorska, Marta Rychlicka, Małgorzata Kapsa, Julia Krzymińska, Natalia Rozesłaniec, Klaudia Wengierska, Małgorzata Urbaniak, Aleksandra Królczak, Martyna Chojnacka, Jagoda Stachewicz, Julia Jackowska, Aleksandra Kaszyńska, Aleksandra Piechocka, Andrzej Piaskowski, Daria Ziółkowska, Aleksandra Bociańska, Lidia Sztafel, Radosław Waszak, Jagoda Kotecka, Dominika Stępień, Szymon Iwiński, Kacper Paszek, Karolina Tomaszewska, Marta Woźniak, Paweł Dobry, Wioletta Kawczyńska, Dominika Kapelińska, Martyna Lewandowska, Mikołaj Potrzebny, Julia Rakowska, Robert Nadolny, Weronika Kulik, Joanna Jackowska, Paulina Siedlińska, Mikołaj Pawliński oraz Jagoda Karpińska.






















Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

5398

Źródło:

Wiesław Woźnica

Ostatnia zmiana:

2011-02-21 08:29:09

Utworzony:

2011-02-21 08:15:32

Historia zmian


Sputnik Software