Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6895243
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Niedzielne kolędowanie

Niedzielne kolędowanie

 

W niedzielę, 16 stycznia 2011 r. w bazylice Św. Trójcy w Strzelnie podczas kolędowych spotkań przy żłóbku przedszkolacy z Przedszkola nr 1 w Strzelnie zaprezentowali Jasełka dla dzieci.

Wszystkich zgromadzonych powitała katechetka Krystyna Witulla i zaprosiła młodych aktorów do przedstawienia swoich ról. Były to jasełka, w których wystąpiły postacie z bajek. Do małego Jezuska, Maryji i Józefa pośpieszyły z podarunkami: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerfy, Stary Rybak, Kopciuszek, Sierotka Marysia, Pinokio. Razem z chórem Aniołków dzieci głośno i wesoło śpiewały kolędy. W Maryję wcieliła się Patrycja Nowak, a w św. Józefa – Eryk Kulczycki.

Wszystkie dzieci dzięki swym rodzicom, występowały w pięknych, kolorowych strojach. Występ bardzo się podobał wszystkim obecnym i został nagrodzony gromkimi brawami. Po przedstawieniu wszyscy zgromadzeni śpiewali kolędy.

W przedstawieniu wzięło udział 30 przedszkolaków z oddziałów IV i V przygotowanych przez Urszulę Świtek i Katarzynę Lewandowską. Urszula Świtek podziękowała dzieciom za wspaniały występ, i rodzicom za przygotowanie strojów dla swoich pociech.

Na zakończenie dyrektor przedszkola, Barbara Fibikowska podziękowała dzieciom za piękne widowisko, nauczycielkom za ich przygotowanie, a wszystkim zebranym za przybycie i wspólne spędzone popołudnie.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2924

Źródło:

Grażyna Adamska

Ostatnia zmiana:

2011-01-24 14:13:58

Utworzony:

2011-01-24 13:49:13

Historia zmian


Sputnik Software