Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6907342
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Piosenka jest Wieczna - Zaduszki Muzyczne

Piosenka jest Wieczna – Zaduszki Muzyczne


    W niedzielę, 7 listopada br. w Białobłockim Ośrodku Kultury odbył się V Ogólnopolski festiwal Piosenki im. Miry Kubasińskiej. Wzięli w nim udział soliści i zespoły wokalno – instrumentalne.

    Celem konkursu było upowszechnienie szerokiego dorobku artystycznego Miry Kubasińskiej, Agnieszki Osieckiej, Anny Jantar, Czesława Niemena oraz innych polskich nieżyjących twórców i wykonawców. Festiwal ten jest formą hołdu składanego nieżyjącym artystom za ich wieloletnią działalność i nieoceniony wkład w rozwój  polskiej muzyki rozrywkowej. Dlatego ,,Piosenka jest Wieczna” była mottem tegorocznego festiwalu.

W przesłuchaniach wzięło udział 36 wykonawców z różnych zakątków kraju.

    Poziom wykonanych utworów był bardzo wysoki i wyrównany- powiedział przewodniczący jury Andrzej Żółkoś, muzyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy. Jury postanowiło nie przyznać pierwszego miejsca, że względów finansowych, ponieważ do podziału było 1.500,00 zł. Przyznano natomiast 4 drugie i 3 trzecie miejsca. Wśród szczęśliwców znalazła się strzelnianka, Agnieszka Twardowska, która zajęła II miejsce. Agnieszka zaśpiewała piosenkę z repertuaru zespołu ,,Dżem”- ,,Pozwól mi”. Jest to kolejny sukces młodej utalentowanej strzelnianki, która jest uczennicą kl. II Zespołu Szkół Licealnych w Strzelnie.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2874

Źródło:

Grażyna Adamska

Ostatnia zmiana:

2010-11-12 15:25:30

Utworzony:

2010-11-12 15:14:53

Historia zmian


Sputnik Software