Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6827072
od 02 marca 2005Aktualności » Oświatowe

Młodzież podsumowała I semestr programu ,,Równe szanse"

Rozwój przez kompetencje

Młodzież podsumowała I semestr programu ,,Równe szanse”

    Pod koniec września w gimnazjum w Strzelnie odbyło się spotkanie młodzieży, rodziców, władz miasta i dyrekcji szkoły. Wszystkich zebranych powitała uczennica Angelika Krygier i zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnych, które przygotowała młodzież w ramach zajęć pozalekcyjnych. Były to prezentacje, które podsumowały I semestr realizowanego programu ,,Równe szanse”.
    Pierwszy pokaz zaprezentowała grupa przedsiębiorczości, której opiekunem jest Aldona Matuszak. Uczniowie swą zdobyta wiedzę przekazali rodzicom. Tematem tej grupy była Unia Europejska. W sposób bardzo obrazowy przedstawili kilka zagadnień, m.in. pojęcie UE, cele, etapy integracji, filary UE, korzyści i zagrożenia płynące z UE. Natomiast druga prezentacje przygotowała i przedstawiła grupa matematyczno-przyrodnicza, której opiekunem jest Maria Rabiega. Tematem tej grupy była Budowa materii. Uczniowie przedstawili pojęcie materii, naukowców zajmujących się tym zagadnieniem, rodzaje materii, jej strukturę  wewnętrzną. Uwieńczeniem tego zagadnienia było doświadczenie potwierdzające ziarnistość materii. Doświadczenie to przeprowadziła  uczennica, Magdalena Dzikowska. Uczniowie w tych prezentacjach wykorzystali sprzęt, który otrzymali na początku realizacji tego programu. Gimnazjaliści korzystali z laptopów, tablicy interaktywnej, aparatów fotograficznych. Program ten jest współfinansowany ze środków Społecznego Funduszu Europejskiego.
    Realizowany jest już drugi rok. W zajęciach biorą udział uczniowie obecnych klas drugich. Są to grupy dziesięcioosobowe. Bardzo chętnie uczestniczymy w tych zajęciach – powiedziała Katarzyna Świtek, mamy możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności w dziedzinie, która nas interesuje. Współpracujemy  także z uczelniami wyższymi. Wykłady prowadzi z nami również kadra uniwersytecka z UMK w Toruniu.
    Na zakończenie spotkania burmistrz Ewaryst Matczak i radny Marian Mikołajczak podziękowali podziękowali pogratulowali uczniom oraz ich opiekunom za pomysłowość i realizację programu ,,Równe szanse” życząc kolejnych takich udanych prezentacji oraz dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2534

Źródło:

Grażyna Adamska

Ostatnia zmiana:

2010-10-01 13:55:57

Utworzony:

2010-10-01 13:37:57

Historia zmian


Sputnik Software