Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6907266
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

Pomoc dla powodzian

Pomoc dla powodzian

    W odpowiedzi na apel o pomoc dla powodzian, Burmistrz Miasta Strzelna Ewaryst Matczak , zwrócił się do sołtysów gminy Strzelno o zorganizowanie pomocy. Zbiórkę darów dla poszkodowanych  zorganizował i prowadził Jan Bartoszak - sołtys wsi Sławsko Dolne.
    Po rozmowach z władzami miasta Golina  i rozeznaniu skali pomocy, Jan Bartoszak  zdecydował, że najbardziej potrzebne powodzianom jest  zboże i pasza dla bydła.
W odpowiedzi na apel skierowany do rolników przez Sołtysów i Księży z naszej Gminy, zebrano:
- 48 ton zboża,
- 750 kg otrąb pszennych,
- 300 kg buraków pastewnych,
- 100 kg ziemniaków,
- siano, sianokiszonki i słomę. 
    Do akcji pomocy włączył się również Urząd Miasta w Strzelnie, MGOP w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie oraz Stowarzyszenie Weteranów Pracy, Emerytów i Rencistów.
Przekazali oni wodę mineralną, koce, pościele, odzież, środki czystości oraz żywność jak cukier, mąkę, kaszę i makarony.
    Pierwszy transport darów z sianokiszonkami wyruszył 26 czerwca br. do miejscowości Sługocinek w gminie Golina. Następny z 24 tonami zboża oraz darów pierwszej pomocy przekazanych przez UM, MGOP, bibliotekę i Stowarzyszenie Weteranów Pracy dotarł 29 czerwca 2010 do miejscowości Myśliborskie Holendry.
    W transporcie darów uczestniczył również sołtys Jan Bartoszak, który osobiście stwierdził, że w/w pomoc trafiła do rolników najbardziej potrzebujących.
Szkody i starty, które poczyniła powódź na tych terenach są bardzo duże, tak jak i potrzeby poszkodowanych rolników. Kolejny transport wyruszył 14 lipca z resztą zboża  również do miejscowości Myśliborskie Holendry.
    Środki transportu nieodpłatnie użyczyli: Pan Jacek Modrzejewski właściciel firmy „JAMOX” oraz Gospodarstwo Rolne Pana Janusza Balcerzaka.
    Za przekazane dary oraz za dobre serce i zrozumienie, chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom- rolnikom, księżom oraz firmom, które udostępniły transport. Lepiej pomagać niż prosić o pomoc.

 

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2250

Źródło:

Jan Bartoszak

Ostatnia zmiana:

2010-07-24 10:15:51

Utworzony:

2010-07-24 09:31:13

Historia zmian


Sputnik Software