Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6896097
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

Trwają warsztaty fotograficzne

Trwają warsztaty fotograficzne 

    W dniu 26 maja 2010 r. w Muzeum  Romańskim Ośrodku Kultury Ottona i Bolesława odbyły się drugie zajęcia warsztatów fotograficznych „Kujawy w lustrzano-cyfrowym obiektywie”. Wykłady poprowadził Remigiusz Koprowski z Orchowa. Na zajęciach uczestnicy dowiedzieli się informacji na następujące tematy: 1. Światło w fotografii - rodzaje światła, elementy kompozycji z uwzględnieniem światła zastanego i  bezpośredniego, efekty połączenia światła zastanego ze światłem błyskowym i światłem żarowym, wykorzystanie akcesoria foto typu blenda jako dodatkowe źródło światła
2. Kompozycja w fotografii i jej elementy - mocne punkty w kompozycji, reguła złotego podziału, reguła  trójpodziału, zasady kadrowania, kompozycja asymetryczna
Prowadzący zajęcia Pan Remigiusz Koprowski przytoczył następujące motto: „Jeśli wykonać zdjęcie zapalonej świecy i leżącej obok niej książki, w myśli widza powstaje skojarzenie: ktoś czytał książkę przy świetle świecy. Skojarzenie nasuwa na myśl pewną logicznie powiązaną historię i zadowala widza, ale jeśli obok świecy umieścimy szczoteczkę do zębów, brak będzie możliwości skojarzenia tych obu przedmiotów i obraz nie osiągnie swego celu.”
3. Techniczna ocena obrazu.
Po wykładzie uczestnicy sprawdzali w/w teorię w praktyce fotografując w plenerze siebie nawzajem na tle romańskich zabytków na wzgórzu św. Wojciecha – Rotundy Św. Prokopa i Bazyliki Św. Trójcy.
Kolejne zajęcia warsztatowe odbyły się 16 czerwca godz. 17:00 w studiu fotograficznym Pana Remigiusza Koprowskiego przy ulicy Św. Ducha w Strzelnie. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W pierwszej części uczestnicy dowiedzieli się: Ogólne zasady fotografii studyjnej, Rodzaje i obsługa lamp studyjnych, Podstawowe zasady pracy i zachowania w studio fotograficznym, Pokaz obsługi systemu teł fotograficznych, Przeznaczenie soft-boxów, Balans bieli w studio, Rodzaje oświetleń w studio, Na co zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu portretu. Następnie odbyło się praktyczne wykonanie portretu przez wszystkich uczestników szkolenia.
Następne zajęcia w środę 7 lipca o godz. 17:00 w Muzeum Romańskim Ośrodku Kultury Ottona i Bolesława. Uczestnicy będą pogłębiać swoją wiedzę z programami graficznymi COREL i PHOTOSHOP. Warsztaty fotograficzne „Kujawy w lustrzano-cyfrowym obiektywie” zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Od 1 lipca rozpoczynamy plener malarsko-rzeźbiarski „Strzeleńskie impresje 2010 - Historia i współczesność”.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2656

Źródło:

Damian Rybak

Ostatnia zmiana:

2010-06-25 07:59:38

Utworzony:

2010-06-25 07:48:15

Historia zmian


Sputnik Software