Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6901024
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

,,Dni Norbertańskie"

,,Dni Norbertańskie"

    11 czerwca - dniem modlitewnym, na Wzgórzu Św. Wojciecha rozpoczęły się Dni Norbertańskie, które w sobotę-12 czerwca zgromadziły mieszkańców na licznych festynach oraz wystawach, a zwłaszcza dzieci, dla których w tym roku nie zabrakło atrakcji. 
    Dni Norbertańskie połączono z obchodami Dnia Dziecka, dzięki czemu najmłodsi mieszkańcy mogli do woli korzystać z darmowych zjeżdżalni, różnorodnych posiłków, napojów oraz słodyczy. Przybyli clowni z Pakości, którzy przez cały dzień zabawiali dzieci, trampoliny, na które nie brakowało chętnych, można było nauczyć się też strzelać z łuku, pojeździć quadem, dzięki uprzejmości sołtysa ze Sławska Dolnego oraz samochodzikami akumulatorowymi na placu przed kościołem. Chętni wzięli udział w loterii fantowej, której główną nagrodą była wycieczka ,,Szlakiem Wiary i Męczeństwa". 
    Swój dorobek zaprezentowały również szkoły z naszej gminy: SPStodoły-,,Kawiarniane wspomnienia", ZS Bielice-,,Kawiarniane wspomnienia", ZS Strzelno Piosenka w hołdzie JP II, SPWronowy,,,Dziadek i Babcia pieka kołacz"- I MIEJSCE PUCHAR Kanonika/Proboszcza/, SPCiechrz ,, Wiosna na Kujawach i nie tylko", SPKwieciszewo(gościnnie gm.Mogilno)- ,,Od Wadowic do Watykanu", ZSL Strzelno ,,Tradycje i folklor Kujaw", SPStrzelno ,,Błogosławiony Ks.Jerzy Popiołuszko - Dziwny jest świat", Gimnazjum Strzelno - W hołdzie JPII z okazji 90.rocznicy urodzin. 
    Na zakończenie odbyły się koncerty zespołów młodzieżowych ,,Stróże poranka" i ,,Pinokio Brothers". Odwołano pokaz tańca z ogniem z powodu warunków pogodowych, które na szczęście popsuły się dopiero wieczorem.
    Organizatorem tegorocznych Dni Norbertańskich była Parafia pw. Św. Trójcy w Strzelnie:  Ks. Proboszcz, Ks. Krzysztof Januchowski, Damian Rybak, Daniel Konowalik oraz DPS Siemionki.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

4087

Źródło:

Irena Rymaszewska

Ostatnia zmiana:

2010-06-18 17:19:39

Utworzony:

2010-06-18 16:07:56

Historia zmian


Sputnik Software