Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6815120
od 02 marca 2005Aktualności » Sportowe

II Otwarte Mistrzostwa Pałuk i Kujaw Zachodnich w Karate

II Otwarte Mistrzostwa Pałuk i Kujaw Zachodnich w Karate

    W dniu 12 czerwca b.r. o godz. 11.00 zainaugurowano otwarcie Dni Strzelna. Na hali sportowo-rehabilitacyjnej przy ul. Topolowej, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Pałuk i Kujaw Zachodnich w Karate.
    Organizatorem imprezy był Inowrocławski Klub Sportowy Karate, MGOKiR w Strzelnie oraz Gimnazjum w Strzelnie, natomiast patronat nad imprezą objął Wicewojewoda Kujawsko- Pomorski Dariusz Kurzawa, Powiat Mogileński, oraz Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak.
    Karate w tłumaczeniu-pusta dłoń) jest sztuką walki polegającą na samodoskonaleniu psychofizycznym. Wyzwala w ćwiczących nie tylko dążenie do doskonałości fizycznej, ale również do odporności psychicznej, systematyczności i innych pozytywnych cech charakteru.
    Na zawody przybyło 150 zawodników z 11 miast (Strzelno, Pakość, Kruszwica, Gniewkowo, Inowrocław, Toruń, Łabiszyn, Konin, Mogilno, Chełmża, Rogowo) zarówno dzieci w wieku 7 lat jak i osoby dorosłe.
    Rywalizowano w 16 konkurencjach: kata (demonstrowanie ataku, obrony i kontrataku) i kumite (w skrócie walka z przeciwnikiem realnym). Wśród zwycięzców nie zabrakło młodych z naszej gminy: Nagrodzeni zostali: Klaudia Worsztynowicz (szerzej o zdolnej zawodniczce przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu Wieści ze Strzelna), Adam Nogala, Maciej Kotecki, Bartosz Klauze, Krystian Prill, Adam Mleczko i Lucjan Skowroński.
    Ufundowano również puchary i nagrody dla najmłodszych zawodników: Gabriela Buch z IKSK Inowrocław oraz Kamili Kowalewskiej z Konińskiego Stowarzyszenia Sportów Walk.
    Sponsorami Mistrzostw byli: Bank Spółdzielczy w Strzelnie, PRILL-LAND Mini Delikatesy i Kamieniarstwo- Bieniek, natomiast nagrody ufundowały firmy: FROSTA-Mrożonki, DHL oraz SAGE.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2717

Źródło:

Irena Rymaszewska

Ostatnia zmiana:

2015-03-31 10:49:25

Utworzony:

2010-06-14 15:03:51

Historia zmian


Sputnik Software