Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6816226
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

,,Dzień Europejski" w Strzelnie

,,Dzień Europejski” w Strzelnie

    W dniu 25 maja 2010 r. w Strzelnie odbył się ,,Dzień Europejski” zorganizowany przez Urząd Miejski w Strzelnie wraz z Klubem Europejskim działającym przy Gimnazjum im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie. 
    ,,Dzień Europejski” rozpoczął się od ,,Parady Schumana”, podczas której uczestnicy przemaszerowali ulicami Strzelna do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie przy ul. Gimnazjalnej, gdzie odbyła się debata.
W debacie poruszone zostały następujące tematy:  Unia Europejska – szansa i zagrożenie Polski jako członka UE po 6 latach członkostwa,  6 lat Polski w Unii Europejskiej – dokonania i zaniedbania, Szanse i zagrożenia dla Polski na najbliższą przyszłość jako członka UE.
    Przed rozpoczęciem debaty uczestnicy zwiedzili stoiska przygotowane przez uczniów Gimnazjum w Strzelnie, na których znajdowały się potrawy z krajów Unii Europejskiej.
Uroczystości w Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strzelnie rozpoczęły się od hymnów: Polski i Unii Europejskiej. 
Członkowie  Klubu Europejskiego działającego przy Gimnazjum w Strzelnie przedstawili m.in. historię integracji Polski z Unią Europejską, informacje o polityce regionalnej w Unii Europejskiej oraz projekty edukacyjne realizowane w Gimnazjum, a dofinansowane przez Unię Europejską.  
W czasie debaty pracownik Urzędu Miejskiego w Strzelnie Piotr Łuczak przedstawił obecnym na debacie informacje o pozyskanych środkach unijnych przez Gminę Strzelno po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, a pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelnie Agnieszka Kaźmierczak omówiła projekty realizowane przez pracowników pomocy społecznej dofinansowanych przez Unię Europejską. 
    Dla uczestników ,,Dnia Europejskiego” wystąpił również zespół wokalny prowadzony przez Grażynę Adamską i zespół Fenix prowadzony przez Ewę Mohylowską.
Podczas debaty dyskusje z uczestnikami ,,Dnia Europejskiego” poprowadził pracownik Urzędu Miejskiego w Strzelnie Maciej Gajewicz.
    W uroczystościach z okazji ,,Dnia Europejskiego” w Strzelnie udział wzięli m.in.: przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke dr Tomasz Kruszyński, przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego Łukasz Schreiber, Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzelnie Dorota Repulak, Dyrektor Gimnazjum w Strzelnie Maria Świdowska, radni Rady Miejskiej w Strzelnie Piotr Cieślik, Franciszek Pruczkowski, Irena Pułkownik, radny Rady Powiatu Mogileńskiego Krzysztof Szarzyński, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich z terenu Gminy Strzelno oraz gimnazjaliści z Inowrocławia.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

3283

Źródło:

Piotr Łuczak

Ostatnia zmiana:

2010-05-28 08:23:18

Utworzony:

2010-05-28 08:00:09

Historia zmian


Sputnik Software