Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6827050
od 02 marca 2005Aktualności » Oświatowe

Straż Pożarna w Przedszkolu nr 1

Straż Pożarna w Przedszkolu nr 1

    W czwartek, 20 maja 2010 r. na podwórko przedszkolne, Przedszkola nr 1 w Strzelnie wjechał wóz strażacki. Wizyta  strażaków w przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie gaszą tylko pożarów, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. 
    Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej  pracy strażaka. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice  i inne elementy wyposażenia wozu . Przedszkolacy mogli również podziwiać jak daleko tryska woda ze strażackiego węża. Strażacy także zademonstrowali pokaz ratownictwa medycznego, w którym uczestniczyły dzieci. Wszystkich tych ciekawostek najmłodsi dowiedzieli się od naczelnika Straży Pożarnej – Marka Wziętka, ratownika medycznego – Tomasza Piechackiego i strażaka ochotnika – Łukasza Kamieńskiego. 
    Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną  wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Podczas realizacji podjętych działań w przedszkolu, dzieci uczą się samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi – powiedziała dyrektor przedszkola, Barbara Fibikowska. 
    Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyli wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2794

Źródło:

Grażyna Adamska

Ostatnia zmiana:

2010-05-26 14:35:53

Utworzony:

2010-05-26 14:14:33

Historia zmian


Sputnik Software