Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6902438
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

,,Kujawy w lustrzano-cyfrowym obiektywie"

"Kujawy w lustrzano-cyfrowym obiektywie"    

    W dniu 14 maja 2010 r. w Muzeum  Romańskim Ośrodku Kultury Ottona i Bolesława odbyły się pierwsze zajęcia warsztatów fotograficznych "Kujawy w lustrzano-cyfrowym obiektywie".
Warsztaty otworzył Ks. Proboszcz Otton Szymków wspominając najstarsze fotografie czarno białe z dzieciństwa, do których czuje ogromne przywiązanie. Życzył uczestnikom i wykładowcy rozwijania swojej pasji i pogłębiania wiedzy z zakresu nowoczesnej fotografii, do której nie miał dostępu w swoim dzieciństwie. Wspomniał także dr Jana Kosińskiego, dla którego fotografowanie było wielką pasją. 
    Wykłady poprowadził Remigiusz Koprowski z Orchowa. Na pierwszych zajęciach uczestnicy dowiedzieli się na wykładzie informacji na następujące tematy: Tajniki sprzętu fotograficznego. Podstawowe i zaawansowane funkcje aparatów fotograficznych cyfrowych i tradycyjnych dla początkujących i zaawansowanych. Jak kupić dobry aparat fotograficzny, aby spełniał nasze wymogi. Obiektywy, cechy, możliwości i zastosowanie. Fotografowanie cyfrowo czy analogowo? Filtry w fotografii cz-b. i barwnej w fotografii tradycyjnej i cyfrowej. Statywy, głowice i dodatkowe oprzyrządowanie. 
    Na następnych zajęciach uczestnicy będą fotografować w plenerze romańskie zabytki na wzgórzu św. Wojciecha a następnie będą pogłębiać swoją wiedzę na kolejnym wykładzie.
    Następne zajęcia w środę 26 maja o godz. 1700, zapraszamy wszystkich chętnych ze swoim aparatem (również nowych).

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2607

Źródło:

Damian Rybak

Ostatnia zmiana:

2010-05-21 15:20:21

Utworzony:

2010-05-21 15:14:14

Historia zmian


Sputnik Software