Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6894556
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

70. rocznica zbrodni katyńskiej
70. rocznica zbrodni katyńskiej

    15 kwietnia 2010 r. w Strzelnie odbyły się uroczystości poświęcone 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, które rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w kościele św. Trójcy w Strzelnie w intencji osób zamordowanych w Katyniu oraz za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.
    Po mszy świętej dalsze uroczystości odbyły się na cmentarzu przy ulicy Kolejowej w Strzelnie. Uroczystości na cmentarzu rozpoczął ks. kanonik Otton Szymków, który zmówił modlitwę za pomordowanych w Katyniu oraz za ofiary katastrofy w Smoleńsku.
Następnie Pan Przemysław Majcherkiewicz przedstawił sylwetki osób, które zostały dopisane do tablicy znajdującej się na pomniku ofiar Katynia.
    Podczas uroczystości ks. kanonik Otton Szymków poświęcił tablicę na której znajdują się nazwiska osób związanych ze Strzelnem, a zamordowanych w Katyniu w 1940 roku oraz tablicę z nazwiskami ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 r.
    W trakcie uroczystości głos zabrał Prezes Rodziny Katyńskiej Ziemi Mogileńskiej, który podzielił się swoimi przeżyciami związanymi z obecnością w Smoleńsku w czasie katastrofy samolotu prezydenckiego.
    Wiązanki kwiatów przy pomniku złożyły delegacje: władz powiatowych, władz gminnych, szkół i przedszkoli, organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej, Policji, OSP w Strzelnie oraz jednostki organizacyjne podległe Gminie Strzelno i Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej. 
    Poczty sztandarowe podczas uroczystości wystawiły m.in. szkoły z terenu Gminy Strzelno, Ochotnicze Straże Pożarne, Polskie Stronnictwo Ludowe, Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej.
    Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelnie.Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2578

Źródło:

Piotr Łuczak

Ostatnia zmiana:

2010-04-16 10:44:08

Utworzony:

2010-04-16 09:57:16

Historia zmian


Sputnik Software