Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6902770
od 02 marca 2005Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelnie » Aktualności

Czy orkiestra ze Strzelna rzeczywiście jest najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim?
Czy orkiestra ze Strzelna rzeczywiście jest najlepsza w województwie kujawsko-pomorskim?

    Można by na początku postawić pytanie w jakich kategoriach należy rozpatrywać słowo "najlepsza". Czy znaczy ono tyle co bezkonkurencyjna, wywyższona, doprowadzona do niebotycznego poziomu czy też zostawiająca daleko potencjalnych konkurentów jak np. Amman swoich w skokach narciarskich. Nie o te kategorie wszak nam chodzi. O tym, że jest najlepsza decyduje tylko jeden wyznacznik czyli zdobycie pierwszego miejsca w wojewódzkiej rywalizacji orkiestr OSP z naszego województwa w roku 2009. 
    Tak zawęziwszy pole dotyczące naszego tematu (zawarte w tytule) możemy przystąpić do odpowiedzi. Od razu dodajmy, że nie jest ona łatwa a kto wie czy w ogóle możliwa, wiemy bowiem, że jeśli chodzi o wszelakie konkursy to werdykty bywają różne (czasami kontrowersyjne czy wręcz omijające prawdę). Nie wnikając jednak w zawiłości sędziowania i z góry ponad wszelka wątpliwość zakładając, że było ze wszech miar sprawiedliwe zatrzymać się możemy jedynie na przesłankach wewnętrznych czyli wynikających z samego grania i prezentowania się orkiestry. Musimy zatem poddać analizie dodatnie i ujemne strony wykonawstwa, obycia muzycznego i scenicznego a także wyglądu naszego zespołu. Nie jest wielką tajemnicą że ogólnie rzecz biorąc nasza orkiestra o wiele lepiej gra niż się prezentuje. Ktoś powie przecież właśnie orkiestra od grania jest. Wyjaśnijmy więc, że nie tylko bo w tego typu zespołach liczy się też należyta wizualizacja. Z tym jednak u nas krucho. A to mundury ja po starszym bracie, brak grupy tanecznej, ciągłe niedociągnięcia w mutrze.     
    Podsumowując cienki widok prezentuje orkiestra ze Strzelna. Całe szczęście, że wychodząc do grania koncertowego gdzie to jak wiadomo nie wizja a fonia się liczy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki dobrej wróżki z byle jak ubranego, krzywo stąpającego ogólnie nieatrakcyjnego Kopciuszka przeobraża się w pięknie, pełnym głosem śpiewająca, nienagannie intonującą na dodatek wielkiej kultury muzycznej i co za tym idzie nie stroniącą od trudnego repertuaru super-star królewnę. Oczywiście sądy wyżej wymienione są przerysowane, ale w jakiś tam sposób oddają stan audio i video naszego zespołu. Ten zatem konglomerat małości niektórych a wywyższenia innych sfer w efekcie daje właśnie ni mniej ni więcej tylko pierwsze miejsce w województwie (dodajmy że na około 50 zespołów).Jak wynika z przytoczonych danych orkiestra nie może zawiesić na kołku czujności i pracy nad sobą i spocząć z wieńcem laurowym na skroni kapelmistrza. Należy zatem (parafrazując ewangeliczna wypowiedź Jezusa) o jedno mieć ciągle staranie (poprawić wygląd i popisy w marszu), ale drugiego (brzmienie na koncertach) nie zaniedbywać. 
    Wniosek nasuwa się sam praca, praca i jeszcze raz ciężka praca, ale o tym to juz może innym razem kiedy to postaramy się przyjrzeć przygotowaniom zespołu do czekających go w tym roku wielu występów.


Orkiestra ze Strzelna

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2611

Źródło:

Piotr Barczak

Ostatnia zmiana:

2010-03-10 08:54:57

Utworzony:

2010-03-10 08:44:35

Historia zmian


Sputnik Software