Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6815347
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

,,Nekropolie żydowskie i symbolika macew”
,,Nekropolie żydowskie i symbolika macew”

    W dniu 23 listopada 2009 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strzelnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej pn. ,,Nekropolie żydowskie i symbolika macew” zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Inowrocławiu Koło w Strzelnie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie i Towarzystwo Miłośników Miasta Strzelna. 
    Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Inowrocławiu Koło w Strzelnie Jacek Sech, który przedstawił obecnym symbolikę macew w religii żydowskiej. 
    W otwarciu wystawy udział wzięli m.in.: Rabin Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Pinchas Zarczyński, Przedstawiciel Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha i reprezentant Gminy Żydowskiej w Poznaniu Marcin Dudek – Lewin, Czlonek Fundacji IZKOR Elisza Zidkos, Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Strzelnie Dorota Repulak, Wicestarosta mogileński Przemysław Zowczak, Sołtys Cienciska Henryk Woźniak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Mikołajczak i radny miejski Piotr Pieszak
    Wystawa będzie czynna do 4 grudnia 2009 r.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2839

Źródło:

Piotr Łuczak

Ostatnia zmiana:

2009-11-25 09:22:22

Utworzony:

2009-11-25 09:15:48

Historia zmian


Sputnik Software