Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6815305
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

Pamięci tych, którzy odeszli
Pamięci tych, którzy odeszli

    1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych, jest dniem zadumy, spokoju i wyciszenia. W tym dniu bardziej intensywniej niż zwykle wspomina się bliskich, którzy odeszli. Ludzie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji swoich zmarłych.
    Z okazji tego święta, 4 listopada, wychowankowie Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej dla Dzieci i Młodzieży w Strzelnie zaprezentowali przybyłym gościom, spektakl słowno-muzyczny pt. Pamięci tych, którzy odeszli. Przy zgaszonym świetle i zapalonych świecach dzieci recytowały wiersze i opowiadały o tradycji dnia 1 listopada. Wypowiedzi przeplatane były piosenkami związanymi z tematyką święta. 
    W spektaklu brali udział następujący wychowankowie: Fabian, Weronika i Dominika Jaśkowiak, Daria Dyttko, Aleksandra Kluczykowska, Bartłomiej i Paulina Kowalscy, Klaudia Romblewska, Daria i Angelika Śnieżek, Jagoda Nowowiejska, Maciej Łyk. Przybyłych gości powitała Dagmara Dyttko. Dzieci do spektaklu przygotowała Aleksandra Domańska.

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

2397

Źródło:

Katarzyna Przybyszewska

Ostatnia zmiana:

2009-11-05 12:31:34

Utworzony:

2009-11-05 12:29:40

Historia zmian


Sputnik Software