Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6902700
od 02 marca 2005Edukacja » Przedszkole nr 2

Kalendarz wydarzeń w roku szkolnym 2008/2009
KALENDARZ WYDARZEŃ W ROKU SZKOLNYM 2008/ 2009

Pierwsze dni po wakacjach spędzamy na radosnej wspólnej zabawie. Poznajemy nowych kolegów, koleżanki i panieObcowanie z kulturą żywego słowa to słuchanie czytanych bajek przez rodziców, panie w przedszkolu czy starsze rodzeństwo. Więcej przyjemności i doznań emocjonalnych przynoszą organizowane w naszym przedszkolu „ Spotkania teatralne”. Zapraszamy grupy aktorów z całej Polski: z Krakowa, z Bydgoszczy, z Poznania.

„Zaczarowana kraina zabawek”
„Borsuk Bazyli uczy zasad rugowego”
„Kubuś Puchatek”
„Bajka o przyjaźni”


„Przygody Pyzy”
X 2008 wszystkie dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do lasu. Doskonałym miejscem na realizację programu „ W przyjaźni z przyrodą” okazała się ścieżka przyrodniczo- dydaktyczna na terenie Nadleśnictwa Miradz. Przewodnikiem dzieci był leśniczy Paweł Koczorowski, który odkrywał przed maluchami wszystkie tajemnice leśnych zwierząt i leśnej przyrody. Takie wycieczki organizujemy co roku.


15 X 2008 po raz trzeci zorganizowaliśmy „ Jesienny Festyn Rodzinny”. Z każdym rokiem bierze w nim udział coraz więcej rodziców. W tegorocznym programie znalazły się m.in. aukcje prac wykonanych przez dzieci i nauczycieli a także przedmiotów przyniesionych przez rodziców. Nie obyło się bez części artystycznej, w której dzieci śpiewały i tańczyły. Można było wypić kawę, spróbować słodkich ciast, a także rozruszać ciało przy muzyce.

W listopadzie (7.11.) uczciliśmy pierwszych solenizantów na uroczystości przedszkolnej „Urodziny Przedszkolaka”. Takie spotkania odbywają się co kwartał. Wszyscy częstują się tortem, a w czasie, gdy płoną sztuczne ognie na torcie śpiewamy Sto Lat dla solenizantów i składamy im życzenia. A POTEM JUŻ TYLKO WSPANIAŁA ZABAWA PRZY MUZYCE.

Ostatniego dnia listopada tradycyjnie organizujemy Zabawę Andrzejkową. Przy wtórze muzyki odbywają się konkursy, zabawy, a przede wszystkim wróżby z wosku.

                                                                  A 6 GRUDNIA …
„ Na Świętego Mikołaja cieszy się dzieci zgraja,
Bo chłopaki i dziewczęta wyczekują na prezenta,
Jedne będą miały cacko, że się sprawowały gracko,
A zaś drugie dla zachęty, by nie były wiercipięty”.

Co roku odwiedza dzieci w przedszkolu Mikołaj, a niekiedy są z nim jego pomocnicy.
Po krótkim występie dla Mikołaja i wesołych pląsach dzieci otrzymują słodkie upominki.


 
Tego roku w naszym przedszkolu panie L. Morgownik i M. Kosmowska zorganizowały i przeprowadziły konkurs „Świąteczna kartka”. W konkursie brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych miasta i gminy Strzelno. W sumie nadesłano 156 prac od 146 uczestników. Specjalnie powołana komisja w składzie: Zofia Nowak-Paczkowska, Andrzej Beliński i Krzysztof Kotecki dokonała oceny i wyboru najpiękniejszych kartek.

Okres świąteczny to również okres kolędowania. Nasi wychowankowie pod opieką nauczycielek przygotowują przedstawienia Jasełkowe dla rodziców oraz dla społeczeństwa prezentując się w Kościele przy żłóbku.
Cała Polska Czyta Dzieciom”- to znane hasło. 7 stycznia 2009 odwiedził nas w przedszkolu autor bajki dla dzieci Grzegorz Stręk. Przeczytał nam swoją bajkę i poprosił o wykonanie ilustracji do tej bajki. Już w kwietniu bajka została wydrukowana wraz z naszymi ilustracjami. Dla uczczenia tego zdarzenia w naszym przedszkolu odbyło się ponowne spotkanie z autorem, które prezentowane był później w TV Bydgoszcz. Autor urodził się i mieszka w Strzelnie. Mamy nadzieję, że napisze więcej bajek dla nas.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA to jedno z najważniejszych świąt dla przedszkolaków. Jak co roku w tym szczególnym dniu zapraszamy gości do przedszkola. Dzieci przygotowują program artystyczny oraz niespodzianki w postaci laurek i drobnych upominków. Po słodkim poczęstunku są tańce, korowody i zabawa przy akompaniamencie zespołu muzycznego.„Kolorowy karnawał, będzie świetna zabawa.
Wszyscy pięknie się przebrali, tańczą jak zaczarowani”.

Co roku odbywa się bal dla wszystkich dzieci. Są tańce, zabawy, konkursy z nagrodami oraz wybór króla i królowej balu. Wszystkie dzieci są zadowolone.


 Grupa 3- latków


 Grupa 4- latków


 Grupa 5- latków


 Grupa 6- latków

 

I GMINNA SPARTAKIADA ZIMOWA „ PRZEDSZKOLAK POTRFI”.
14 LUTEGO 2009 reprezentacje siedmiu przedszkoli w hali sportowej w Strzelnie stanęły do rywalizacji o nagrody i zwycięstwo dla swojej placówki. Dzięki hojności sponsorów każdy uczestnik otrzymał dyplom, maskotkę misia, a zwycięzcy medale i puchar dla swojego przedszkola. Zawody sportowe nie były jedyną atrakcją. W przerwach występowały grupy taneczne, a rodzice i organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek.


Każdego roku z radością witamy wiosnę. Symbolem odchodzącej zimy jest „ Marzanna”, słomiana kukła, którą spalamy. Cieszymy się z nadchodzącej wiosny, śpiewamy piosenki, aby było coraz cieplej nie tylko w naszych sercach, ale i na dworze.


W Niedzielę Palmową grupa dzieci z naszego przedszkola uczestniczy w uroczystościach wraz z nauczycielkami. Dumnie prezentujemy własnoręcznie wykonaną palmę.


SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI.
W maju odwiedzamy naszych dzielnych strażaków i składamy im życzenia z okazji ich święta. Mamy możliwość poznać bliżej pracę i sprzęt strażacki.DLA KOCHANYCH RODZICÓW.

Każdego roku organizujemy festyn rodzinny,aby podziękować rodzicom za ich trud włożony w wychowanie dzieci. Tegoroczny występ przedszkolaków zakończył się wzruszającym akcentem, jakim było wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek swoim rodzicom. Pomimo niesprzyjającej pogody zabawa była udana. Rodzice gościli się przy kawie, cieście, można było także zjeść smażoną kiełbasę, a na dzieci czekały łakocie i napoje. Podczas festynu zorganizowano loterię fantową, która cieszyła się dużym powodzeniem.
III OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW W MARKOWICACH
Już po raz trzeci dzieci z naszego przedszkola biorą udział w sportowych zmaganiach w Markowicach. Może dzięki takim sportowym zawodom organizowanym już od najmłodszych lat urosną przyszli olimpijczycy na skalę światową? A na razie ćwiczymy hart i ducha małych zawodników.
WYCIECZKI
Na zakończenie roku szkolnego organizujemy wyjazdy turystyczno- krajoznawcze. Poznajemy dalszą okolicę i wesoło się bawimy. Młodsze dzieci w tym roku wyjechały do Kruszwicy, atrakcją był rejs „Rusałką” i zwiedzanie grodu Popiela. Starszacy pojechali do Family Parku do Bydgoszczy. Tam w centrum zabaw korzystali z wszelkich atrakcji.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Pożegnanie starszaków jest uroczyste, połączone z ich występami, oraz z występem pożegnalnym dzieci młodszych. Każdy przedszkolak otrzymuje pamiątkowy dyplom ukończenia przedszkola oraz drobny upominek.
Młodsze dzieci nie żegnają się na długo, bo po wakacjach się spotykamy, ale słodki poczęstunek dla nich jest również. 

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

3698

Źródło:

Przedszkole Nr 2

Ostatnia zmiana:

2009-07-27 13:08:27

Utworzony:

2009-07-27 11:47:15

Historia zmian


Sputnik Software