Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6896143
od 02 marca 2005Aktualności » Kulturalne

O Smoku, Jasiu i Ani w czerwonym kapturku. Bajki Grzegorza Stręka

O Smoku, Jasiu i Ani w czerwonym kapturku. Bajki Grzegorza Stręka

    „Lubimy bajki nie dlatego, żeby życie zmieniać w bajkę, lecz aby dodawały nam wyobraźni i kolorów do prawdziwego życia” – oto motto, którym kierował się strzelnianin Grzegorz Stręk, który napisał dwie bajki dla najmłodszych.
    Smok – przyjaciel Jasia, a także Jaś – przyjaciel smoka oraz Ania w czerwonym kapturku były już prezentowane przez autora przedszkolakom z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Strzelnie. Bardzo się podobały – przedszkolaki wykonały nawet ilustracje do pierwszej z nich. 
    Bajka o „Smoku i Jasiu” została przetłumaczona na język angielski i rosyjski. Podczas spotkania z przedszkolakami ze strzeleńskiej jedynki z końca marca br., bajkę o „Smoku” czytały: w języku polskim Weronika Siedlińska, angielskim Sara Kowalska, rosyjskim Asia Szotkiewicz i Karolina Kubiak.
    Wszystko wskazuje na to, że bajki pana Grzegorza, z ilustracjami naszych milusińskich, zostaną wydane w wersji książkowej. Póki co, wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z nimi dzięki naszej stronie internetowej. Życzymy przyjemnej lektury i jednocześnie, w imieniu autora, prosimy o opinie czytelników (e-mail: bajki@strzelno.pl).Lista załączonych plików      
Ania w czerwonym kapturku (987.4kB) pobierz pokaż
Smok – przyjaciel Jasia, a także Jaś – przyjaciel smoka (901.8kB) pobierz pokaż

Redaktor:

Piotr Łuczak

Ilość wyświetleń:

3640

Źródło:

Rafał Budny

Ostatnia zmiana:

2009-04-16 12:25:28

Utworzony:

2009-04-16 11:29:35

Historia zmian


Sputnik Software