Urzad Miejski Strzelno Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
6907265
od 02 marca 2005Aktualności » Gminne

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Strzelnie

13 stycznia 2008 r. odbył się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano na pomoc dla dzieci z problemami laryngologicznymi. W Strzelnie XVI Finał WOŚP rozpoczął się już 11 stycznia dyskoteką dla młodzieży, którą zorganizowano w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strzelnie. Również 12 stycznia w sali kina ,,Kujawianka” odbyła się dyskoteka oraz koncert hip-hopowy dla młodzieży, w którym wystąpił PJWNR ze Strzelna i IZAK 02 z Inowrocławia. 

W niedziele 13 stycznia br. XVI Finał WOŚP rozpoczął się od turnieju piłki nożnej, który rozegrano w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Strzelnie. Każda drużyna wrzuciła do puszki po 50 zł dzięki temu zebrano 610 zł. W turnieju swoje drużyny wystawiły: Urząd Miejski w Strzelnie, sołectwo Stodoły, sołectwo Górki, sołectwo Strzelno Klasztorne, sołectwo Sławsko Dolne, sołectwo Ostrowo, sołectwo Młynnice, Komisariat Policji w Strzelnie, Sąd Rejonowy w Mogilnie, Pilot Strzelno, Starostwo Powiatowe w Mogilnie i Bred Strzelno. Turniej wygrała drużyna Pilot Strzelno.

Następnie o godzinie 1700 na Rynku w Strzelnie odbyły się występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz koncert PJWNR ze Strzelna.

O godzinie 1800 w M-GOKiR w Strzelnie odbyła się aukcja dzieł sztuki na rzecz WOŚP,       w której wystawiono na licytacje m.in. obrazy, szkice, drewniane figurki i krzyże oraz koszulkę z okazji XVI Finału WOŚP. W aukcji wzięło udział kilkanaście osób, dzięki czemu zebrano z licytacji 3020 zł. Aukcje prowadził dyrektor M-GOKiR Dariusz Kurzawa.

W tym samym czasie na Rynku w Strzelnie odbywała się aukcja gadżetów z WOŚP.

O godz. 2000 ruszyło ,,Światełko do Nieba” poprzez pokaz sztucznych ognii.

W gminie Strzelno zbieraniem pieniędzy na WOŚP zajmował się sztaby: przy          M-GOKiR w Strzelnie oraz przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie. Szefem sztabu przy M-GOKiR był D. Kurzawa, a przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie Ludwik Zbytniewski.

Na terenie gminy Strzelno na XVI Finał WOŚP zbierało do puszek 106 wolontariuszy.

W czasie XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gmina Strzelno zebrała na pomoc dla dzieci z problemami laryngologicznymi 18.826,97 zł.


Redaktor:

Grzegorz Sienkiewicz

Ilość wyświetleń:

3462

Źródło:

Piotr Łuczak

Ostatnia zmiana:

2008-01-24 10:24:55

Utworzony:

2008-01-24 09:37:43

Historia zmian


Sputnik Software